Jdi na obsah Jdi na menu
 


O nás


Ivana Karvašová

ivka.jpgSo svojou rodinou, mužom a tromi deťmi žijem už tretím rokom v krásnom zelenom údolí Brodská v Novom Hrozenkove. Samota uprostred lesov, ovečky, mačky, včely a príroda.Príroda je pre mňa veľmi dôležitá, je mojou súčasťou, čerpám z nej a keď sa ráno zobudím a vidím tie nádherné stromy a okolie, vždy si poviem: áno takto ma to teší. Svoj pozemok pretvárame do obrazu Priestoru lásky, do nášho Rodového statku. Venujem sa pôde, permakultúre a biodynamickému hospodárstvu, sadíme v súlade s vesmírom.

Deti sa individuálne vzdelávajú, učíme sa slobode, zodpovednosti a žitiu v komunite. Založili sme spolok LADIVA , v rámci ktorého prebieha viacero projektov. Jedným z nich je občiansky klub V SOULADU v Karolinke, kde sme otvorili pre našich členov Farmársky a remeselný obchodík so zdravou výživou.

Okrem toho pletiem z prútia a pedigu, šijem, robím bylinkové sirupy, eko prášok na pranie. Venujem sa Homeopatii, bylinkám a práci s podvedomím V hlave a srdci mi víri veľa plánov v súlade so všetkými a všetkým.

Mám skvelú rodinu, priateľov,rodičov aj priestor na žitie.Som ideálne šťastná.


 

 

Josef Polách

Jako Valašský rodák z "chudého kraje"jsem vždycky věděl, že bohatství spočívá ve zcela jiných hodnotách, než je běžně přijímáno zatím velkou částí společnosti. Vytvářením společenství, jehož cílem je směřovat k soběstačnému a nezávislému životu se věnuji od roku 2009, kdy jsem vstoupil do "Jámy lvové", abych jako správný Valašský Čech pochopil, že se musím přestat bát dělat věci, které jsou dobré. Nebát se odpovědnosti a ve společenství podobně laděných lidí vidím tu největší sílu, která umožní změnit poměry v současném světě. Vím, že správným počinem může i jednotlivec vykonat veliké dílo, které bude hodné následování. Proto "Valašský pramen" vnímám jako velmi vhodnou formu spolupráce, která dokáže vtáhnout tvůrce na společné "řemeslné tržiště" kde hodnotou nejsou peníze, ale vytvořené výrobky.
Zároveň svobodný tvůrčí projev umožňuje prožívat radost ze života a spojovat lidi podobného smýšlení a vytvářet tak formy spolupráce na občanské úrovni, které nepodléhají žádným zákazům či povolením.
Jsem předsedou spolku JARILO, z.s., jehož posláním je vyzkoušet soběstačný obecní systém. V součanosti realizujeme projekt "Občanský klub" s názvem RELAX KLUB JARILO HALENKOV. Více informací bude uvedeno na připravovaných stránkách www.relaxklubjarilo.cz
 


Kateřina Podzemná

Bylo nebylo, aneb jak Kačena k mýdlu přišla....

Myslím, že to vše zač11942540_10204623662344324_752650125_o.jpgalo naší první slepicí a kozou, potažmo domácími vejci a mlékem. Slepic i koz později přibylo a s nimi se začala rodit myšlenka na využití kozího mléka nejen pro uspokojení lidského žaludku, ale také jako přísada v tělové kosmetice. To se psal rok 2010 a naše první dcera už byla na cestě. Téměř celé těhotenství a část mateřské dovolené jsem trávila výrobou kozích sýrů a vzhledem k tomu, že jsem vystudovala "obor kosmetička", se nutkání vyrábět vlastními silami přírodní kosmetiku stále neodbytně vracelo.... V roce 2012 jsme prodali náš dům (po kompletní rekonstrukci :-)) a rozhodli se žít někde blíž k přírodě a vůbec ve zdravějším prostředí jak pro nás tak pro děti, než jakým nám doposud byla ostravská uhelná pánev. Na podzim téhož roku jsme koupili dům s hospodářskými budovami a pozemky vhodnými k chovu domácích zvířat v obci Halenkov na Valašsku. Vzhledem k tomu, že se manžel vždy zabýval sběrem a využitím léčivých rostlin pro potřeby naší rodiny, se jarem následujícího roku kolem nás otevřel doslova ráj. Doktora navštěvujeme velice sporadicky, takže naše překvapení z toho, že téměř, vše, co potřebujeme k léčení našich neduhů a nemocí, roste do 100 m od našeho domu, na jaře a v létě roku 2013, nebralo konce. Po narození druhé dcery v zimě roku 2014 už jsem myšlenku na výrobu domácí kosmetiky nemohla setřást a vrhla se do toho po hlavě:-) Prvotním impulsem samozřejmě bylo, když už jsme začali být téměř soběstační v produkci masa, domácí lékárně a částečně také v ovoci a zelenině, zásobit přírodní kosmetikou naší domácnost a v případě zájmu také zbytek rodiny. Po nadšené atestaci mých výrobků rodinnými příslušníky následovali přátele a známí a rozšíření „výroby“ mezi širší veřejnost bylo už jen samozřejmým vyústěním mé snahy vyrábět přírodní kosmetiku.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografie


Facebook


Archiv

Kalendář
<< červenec / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 23811
Měsíc: 1211
Den: 45